Zawody

Od września 2020 r postaram się regularnie, mniej więcej co miesiąc, organizować dla Was zawody w różnorodnych miejscach. Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniach na FB Malinowego Psa. 

Wrzesień:

12.09.2020 Warszawa, indywidualne, treningowe, jeden poziom trudności

26.09.2020 Kępno, warsztaty nosework

Październik:

18.10.2020 Żabia Wola (pod Warszawą przy trasie Katowickiej) Hotel Palatium rywalizacyjne, dwa poziomy trudności

Listopad:

29.11.2020 Milanówek, indywidualne, treningowe, jeden poziom trudności

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA (regulamin):

 

Spotykamy się, żeby psiaki mogły powęszyć a my dobrze bawić. 

Starty będą odbywają się według zaplanowanej wcześniej kolejności. Pomocnik sędziego będzie Was zapraszał na ring, pamiętajcie, żeby być na właściwym miejscu we właściwej porze :) 

 

Zespół psio-ludzki nie powinien zanieczyszczać ringu. Za upuszczenie smaczka spotka Was upomnienie sędziego. Należy jednak pamiętać, że gryzaki, garść jedzenia, siku, kupa czy wymioty mogą na tyle zanieczyścić ring, że utrudnią pracę innym psom i są bezwzględnie zakazane. 

 

Proszę Was o szanowanie przestrzeni wszystkich psów na zawodach. To ważne podczas długotrwałego czekania, istotne podczas mijania się w drodze na ring. Zapewnijmy psom komfort i przestrzeń.

 

Przed wejściem na ring możecie jeszcze zadawać pytania, zrobić na spokojnie swój rytuał startowy, odetchnąć, uśmiechnąć się, czas zaczynamy liczyć gdy ktoś z zespoły (pies lub człowiek) przekroczy linię startu. Czas kończymy mierzyć w momencie zgłoszenia alarmu ostatniej na danym ringu próbki. 

 

Ważne jest, żebyście znaleźli wszystkie próbki. Nie śpieszcie się, gdy będziecie zbliżali się do końca czasu przeszukania, powiem Wam o tym. 

 

Możecie zgłosić fałszywy alarm :) ale, za niego doliczam Wam do przeszukania minutę. Za drugi fałszywy alarm podczas tego samego przeszukania plus 2 minuty. 

 

Wygrywa najszybszy! Ale nie nastawiajcie się, że w 5 sekund zrobicie przeszukanie, ringi będą tak przygotowane żeby Wasze psiaki musiały chwilę popracować. W końcu przyjechały trochę powęszyć :D 

 

Jeśli Wasz pies zje próbkę, to przykleimy nową :) ale tak serio to za zniszczenie ringu - ponieważ jest to utrudnienie dla pracy dalszych zespołów - grozi upomnienie sędziego lub w przypadku ekstremalnym doliczenie minuty czasu. Nie chodzi bynajmniej o drobne pacnięcie łapą czy przesunięcie pojemnika, ale o faktyczne akty wandalizmu. Nie martwcie się za bardzo o odklejanie czy zjadanie próbek, postaram się, żeby było to trudne do zrobienia, ale rzeczywiście jeśli się zdarzy, pojawią się konsekwencje. 

 

Możecie podczas zawodów korzystać z telefonów i plotkować z kolegami, którzy też czekają, to czas dla Was :) Proszę tylko o ograniczenie (wyeliminowanie??) rozmów na temat ringów i umiejscowienia próbek. 

 

Próbki będą zaplanowane w sposób edukacyjny, będą sprawdzały poziom Waszego wyszkolenia, przygotowania, nie będą podstępne czy nie do zrobienia.

 

W temacie próbek:

 

-> Poziom "początkujący" 

  • 1 próbka, cynamon (laska)

  • źródłem zapachu jest fragment kory wielkości około 0,5 cm - 1 cm przytwierdzony w miejscu niewidocznym dla ludzi

- próbka umiejscowiona minimum 5cm nad ziemią, do wysokości maksimum 50cm nad ziemią

- próbka może być umiarkowanie dostępna (np pod meblem pod który pies nie włoży całej głowy, ale wsunie pysk), może znajdować się na przedmiocie, elemencie architektury lub przyrody, lub w przedmiocie (z otworem) 

- czas maksymalny pracy 3 minuty 

- możliwość zapachów lub przedmiotów zwodniczych ( krem, metalowa puszka, masa mocująca)

- w pomieszczeniu mogą się znajdować również przedmioty 

- przedmioty mogą być bardzo różnorodne, wykonane z różnorodnych materiałów, będą leżały/stały na podłodze lub wisiały na tyle nisko, żeby każdy zawodnik dosięgnął nosem

  • na ringu zewnętrznym możne znajdować się pojazd

 

-> Poziom "średnio-zaawansowany" 

  • 1,2 lub 3 próbki, cynamon lub pomarańcza (skórka, wysuszona)

  • źródłem zapachu jest fragment kory lub skórki wielkości około 0,5 cm - 1 cm przytwierdzony w miejscu niewidocznym dla ludzi 

- próbka umiejscowiona może być w ziemi lub na ziemi lub wyżej, max 1m nad ziemią

- próbka może znajdować się w miejscu nie oczekiwanym (np na ziemi na środku ringu pośród niczego) 

- próbka może być zupełnie niedostępna (np w zamkniętej szufladzie)

- ring będzie dość duży, może być podzielony na sekcje, piętra

- czas maksymalny pracy 6 minut

- możliwość pojawienia się trudnych zapachów zwodniczych (przyprawy, kong, piłka tenisowa) 

- w pomieszczeniu mogą się znajdować również przedmioty 

- przedmioty mogą być bardzo różnorodne, wykonane z różnorodnych materiałów, w tym zabawki, mogą być wypełnione glebą, wodą, piaskiem, mogą stać lub wisieć, leżeć na krześle

- na ringu zewnętrznym możne znajdować się pojazd

Płatność na miejscu gotówką lub kartą. Wystawiam paragon. Jeśli ktoś z Was chce fakturę na firmę to proszę o info wcześniej.

 

Proszę, żebyście mieli ze sobą maseczki i płyn do dezynfekcji. Stosujmy się proszę do obecnie zaistniałych przepisów związanych z walką z pandemią.

 

Jeśli macie jakieś pytania, coś jest niejasne, o czymś nie wspomniałam to pytajcie :) 

Obserwuj mnie

Zadzwoń 

+48 502 792 027

  • Ikona szara Facebook
  • Szary Instagram Ikona